İstanbul’da turistlerden 500 bin TL çaldılar: 3 çocuk hırsızın 438 suç kaydı çıktı

İHA

İstanbul’da hırsızların suç kayıtları, polisi bile şaşırtı…

Beşiktaş’ta bulunan bir AVM’ye 8 Nisan günü geziye giden İranlı M.A., çantasına elini attığında cep telefonu ve 2 bin lira parasının olmadığını fark etti, hemen durumu polise bildirdi.

Turistleri soydular

22 Nisan’da aynı AVM’ye giden Gürcistanlı A.A.’nın ise 4 bin dolar ve bin 500 lira parasıyla 80 bin liralık cep telefonu çalındı.

Geçtiğimiz hafta ise Şişli’de bulunan bir AVM’ye, Iraklı M.A.’nın 9 bin 400 dolar parası çalındı.

Peş peşe gelen ihbarlar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 3 olayda yaklaşık 500 bin lira vurgun yapan şüphelileri yakalamak çalışma başlattı.

Hırsızlar çocuk çıktı

Yapılan çalışmalar sonucunda incelenen kamera görüntülerinden 3 ayrı olayı da gerçekleştirenlerin, aynı kişiler oldukları tespit edildi.

Ekipler, 15 yaşındaki İ.G.Ö., 14 yaşındaki B.T. ve 13 yaşındaki A.K.’yı gözaltına aldı. Şüphelilerle ilgili yapılan sorgulamada ise polisler bile şoke oldu.

3 çocuğun 438 suç kaydı olduğu öğrenildi

Şüphelilerden İ.G.Ö.’nün tam 206 ayrı suçtan kaydı olduğu öğrenilirken, arkadaşı B.T.’nin ise 190 kaydı vardı. En küçükleri olan A.K.’nin ise 42 suç kaydı bulunuyordu.

Çocuklar tutuklandı

Toplamda 438 suç kaydı olan şüpheliler, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu karar neticesinde Şişli Çocuk Büro Amirliğine teslim edildi. Oradan adliyeye sevk olan 3 çocuk, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir