Şair Cahit Zarifoğlu Vefatının 37. Yılında Anıldı

Şair ve yazar Cahit Zarifoğlu, vefatının 37. yılında Küplüce Mezarlığı’ndaki kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla anıldı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği törene, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrencileri, Zarifoğlu’nun ailesi, dostları ve sevenleri katıldı.

“KOZASINI ÖREN BİR İPEK BÖCEĞİ GİBİYDİ”

Törene katılan yayıncı Ali Kemal Temizer, Cahit Zarifoğlu’nun özel bir insan olduğunu belirterek, “Kendi kozasını ören bir ipek böceği gibiydi. Dışarıyla çok fazla teması olmayan ama içinde volkanlar taşıyan bir insandı. Çok sayıda insanın hayatına dokunmuş birisiydi. Pek çok insanın yazılarını değerlendirdi, onlara yol gösterdi. Onların yazar, şair olmasında çok büyük emekleri oldu. ‘Yedi Güzel Adam’ diye bilinen o kuşağın erken vefat edenlerden birisiydi. Tahmin ediyorum etkisi en çok olanlardan birisi oldu.” dedi.

Zarifoğlu’nun hayattayken kendi kapalı çevresi dışında çok sosyal bir insan olmadığını vurgulayan Temizer, aldığı sorumlulukları sonuna kadar önemseyip yerine getirdiğini söyledi.

“BABAMLA GURUR DUYUYORUM”

Cahit Zarifoğlu’nun oğlu Ahmet Zarifoğlu ise babasının vefatının üzerinden 37 yıl geçtiğine işaret ederek, “37 yıldır buraya geliyor, dua ediyor, anıyoruz. 47 senelik bir ömre bu kadar eser bırakmış olmak çok büyük bir lütuf. O bakımdan da babamla gurur duyuyorum. İnşallah hepimize böyle dolu dolu geçen bir hayat nasip olur. Bugün buraya gelenlerin ve dünyanın her yerinden dua edenlerin hepsinin duasının Filistin’de vefat eden kardeşlerimizin ruhlarına da gitmesini Allah’tan niyaz ederim.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir